Aspiratory do nosa- Co warto o nich wiedzieć?

Aspiratory do nosa- Co warto o nich wiedzieć?

Aspirator do nosa to niezwykle przydatny każdemu rodzicowi gadżet. Jego dostępność jest szeroka, a cena nie zwala z nóg. Takie niewielkie urządzenie, może skutecznie pomóc dziecku uporać się z katarem. Co warto wiedzieć o aspiratorach do nosa? Czy ich stosowanie jest zalecane przez lekarzy? Sprawdźmy!

Co warto wiedzieć o aspiratorach do nosa?

Budowa

Aspiratory ze względu na rodzaj, mogą zostać wytworzone z bezpiecznej gumy lub z plastiku. Oprócz tradycyjnej gruszek wyróżnić można aspiratory elektryczne oraz wysysające, które składają się z wyprofilowanej końcówki oraz tak zwanego wężyka z zatyczką. W ten sposób dochodzi do powstania podciśnienia, które umożliwia usunięcie katary z nosa dziecka.

Bezpieczeństwo

Wielu rodziców uważa, że stosowanie aspiratora może być dla dziecka nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne. Wszystkie dostępne na rynku aspiratory przeszły badania jakości i bezpieczeństwa. Niestety aspiratory podłączane do odkurzacza mogą uszkodzić błonę śluzową nosa, jeżeli zabieg przeprowadzany jest w nieodpowiedni sposób. Warto wkropić kilka kropli soli fizjologicznej, aby katar mógł szybko się usunąć z noska dziecka.

Rekomendacje

W celu zadbania o dobro dziecka, należy przeczytać dostępne w sieci rekomendacje. Pozytywne opinie innych rodziców z pewnością sprawią, że zakup aspiratora nie będzie trudem. Polecane produkty przez rodziców cechują się zazwyczaj niską ceną i dobrą jakością. W sieci dostępne są różne porównywarki, które umożliwiają dokładne zapoznanie się z wybranymi modelami i podjęcie decyzji.

Czyszczenie

Niestety wiele aspiratorów, w tym aspiratorów podłączanych do odkurzacza lub aspiratorów typu gruszka, są trudne do wyczyszczenia. Ten pierwszy wystarczy wypłukać zimną wodą, jednak niewielki otwór w aspiratorze typu gruszka sprawia, że wydzielina zabrana przez urządzenie może pozostać w środku gruszki i nie zostać usunięta. Warto stawiać na higienę. W tym przypadku idealnie sprawdzi się aspirator elektryczny, którego utrzymanie czystości jest bardzo szybkie, proste i skuteczne.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments