Firma w prezencie

Firma w prezencie

Aromanti

Właściciel Pachnących Wysp zamierza otworzyć pełnowymiarowy sklep z pachnidłami.

Aromanti jest wyłącznym importerem i dystrybutorem zapachów do wnętrz francuskich firm Ciem S.A.R.L oraz Procado Diffusion SAS. Zapachy do biur, sklepów czy domów można kupić na 14 stoiskach (tzw. Pachnących Wyspach) w galeriach handlowych. W lipcu sieć powiększyła się o kolejny punkt sprzedaży w Warszawie, a od czerwca Zapachy do wnętrz kupują również mieszkańcy Białegostoku.

Oprócz Pachnących Wysp Aromanti zamierza także otworzyć pierwszy pełnowymiarowy sklep, którego debiut zapowiadany był na pierwszy kwartał tego roku.

– W dalszym ciągu poszukujemy dogodnej dla nas lokalizacji – mówi Krzysztof Plitnik, prezes zarządu Aromanti. – Niestety, w centrum Warszawy, wzdłuż ulic, którymi jesteśmy zainteresowani, bardzo trudno jest wynająć lokal o powierzchni 30 m2. Z pewnością do końca roku nasz pierwszy sklep zostanie otwarty – zapewnia.

Pierwszy sklep w nowym formacie poprowadzi Aromanti, jednak później koncept trafi również w ręce franczyzo-biorców. Na razie firma skupia się na rozwoju swojej sieci Pachnących Wysp. W planach jest uruchomienie nowych punktów w Trójmieście, Łodzi, Kielcach, Toruniu, Olsztynie i Opolu, gdzie firma poszukuje aktualnie franczyzobiorców.

Inwestycja w Pachnącą Wyspę wynosi ok. 50 tys. zł, z czego 20 tys. zł trzeba przeznaczyć na zakup licencji. Franczyzobiorca może jednak starać się o wsparcie finansowe na uruchomienie działalności. W jego zdobyciu pomaga Aromanti. – Współpracujemy z FM Bankiem i negocjujemy warunki z kolejnym bankiem. Z naszej pomocy finansowej skorzystało już trzech franczyzobiorców – dodaje Krzysztof Plitnik. – Chcielibyśmy przygotować dla franczyzobiorców kompaktowy pakiet usług: konto firmowe, kredyt i terminale do kart płatniczych w punktach sprzedaży, (boa)

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments