Jak podkręcić metabolizmu w organizmie – rola witamin

Jak podkręcić metabolizmu w organizmie – rola witamin

Wiele osób chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów szuka różnych sposobów na zwiększenie szybkości metabolizmu w organizmie. Podstawą jest tutaj odpowiednie odżywianie. Spożywanie produktów przyspieszających metabolizm. Warto jednak zastanowić czy nasz organizm otrzymuje odpowiednią ilość witamin. jest to niezwykle ważne, ponieważ ich odpowiedni poziom również wpływa na metabolizm.

Jak podkręcić metabolizm w organizmie? Rola witaminy B6 oraz jodu jest tutaj kluczowa. Witamina B6 posiada właściwości uaktywniania energii zamkniętej w komórkach tłuszczowych. Bierze udział w przemianach tłuszczów, aminokwasów i białek. Czyli najprościej mówiąc, efektywnie przyspiesza metabolizm. Jej duże stężenie występuje w otrębach, awokado oraz soi. Jod to z kolei pierwiastek zapewniający syntezę hormonu produkowanego przez naszą tarczycę – tyroksyny. A z kolei nieprawidłowy poziom tego hormonu ma bardzo duży wpływ na wahania wagi. Co ciekawe. jeśli ktoś np. po wakacjach nad morzem, gdzie występuje duże stężenie jodu, chudnie, prawdopodobnie posiada niedoczynność tarczycy. Aby zachować prawidłowy poziom jodu w naszym organizmie, a co za tym idzie prawidłowy metabolizm, należy spożywać ryby morskie oraz np. rzeżuchę.

Skupić należy się również na dawkach witaminy B6 oraz jodu. Organizm dziennie potrzebuje około 2 mg witaminy B6. W przełożeniu na jedzenie mogą to być 2 szklanki soi lub 250 g łososia. Jednak aby miała działanie przyspieszające metabolizm potrzeba jej nieco więcej, dlatego warto zainteresować się także jej suplementacją. Z kolei w dni, w które nie jemy takich produktów warto zaopatrzyć się w sól jodowaną lub dodawać do potrawy łyżkę rzeżuchy.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments