Świeca DIY- Co będzie potrzebne?

Świeca DIY- Co będzie potrzebne?

Samodzielne tworzenie dodatków do domu stało się absolutnym hitem. Ludzie uwielbiają tworzyć rzeczy własnoręcznie, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy i cieszy się pięknym dodatkiem. Bardzo popularne stały się ostatnio świece. Dzięki nim można szybko i skutecznie zmienić praktycznie całe wnętrze! Czy warto tworzyć świecę DIY? Co będzie potrzebne?

Jak samodzielnie stworzyć świeczkę?

Wosk

Oczywiście do wytworzenia świecy będzie potrzebna parafina, która utworzy świeczkę. Warto zadbać, aby była dobrej jakości. Podczas wytwarzania świecy należy uważać na jej gorąco, gdyż ma ona podobne działanie i temperaturę do oleju. Można zrobić sobie nią krzywdę.

Knoty do świec

Knoty do świec

Knoty do świec

To kolejny najważniejszy element świecy. Knoty do świec powinny mieć odpowiednią długość i jakość. Można wybierać spośród wielu różnych rodzajów. Najlepsze knoty zostały wykonane z grubo plecionej bawełny. Oczywiście knot umieszczamy najpierw w formie, a następnie wlewamy do niej rozpuszczoną wcześniej w kąpieli wodnej parafinę. Nie warto oszczędzać na knotach, gdyż to w dużej mierze od niego zależy, jaka będzie trwałość świecy. Warto kupować knoty do świec w paczkach, gdyż ich koszt jest wtedy niski.

Formy do świec

Forma determinuje kształt świecy. To w niej umieszcza się najpierw knot, a następnie wlewa się rozpuszczoną parafinę. Forma powinna zostać wykonana z silikonu, aby parafina nie przywarła do jej powierzchni po zastygnięciu. To niezwykle ważne.

Barwniki i aromaty

Jeżeli interesuje nas biała świeca, pomijamy ten punkt. Jeżeli natomiast chcemy stworzyć świecę kolorową, można wykorzystać do tego barwniki dostępne w pasmanteriach oraz w niektórych kwiaciarniach. Koszt barwnika to około 2 zł. Świecę można ozdobić również brokatem oraz naklejkami. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Czy opłaca się wykonywać świece samodzielnie?

Jest to dużo bardziej opłacalne niż zakup gotowej, dobrej jakości świeczki, zwłaszcza zapachowej, której koszt za mały rozmiar to około 50 zł. Samodzielne wykonanie świecy to świetny prezent od serca dla bliskiej osoby!

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments