Ile kosztuje przeprowadzka z pomocą firmy transportowej?

Ile kosztuje przeprowadzka z pomocą firmy transportowej?

    Nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień i w końcu przeprowadzasz się do nowego mieszkania. Przeprowadzka nie jest tak łatwa do zorganizowania, jakby się nam mogło zdawać. Ile kosztuje usługa firmy transportowej i od czego zależy cena? Co obejmuje taka usługa?

Koszt usługi firmy transportowej

Przeprowadzka na własną rękę, bez wydawania pieniędzy na wyspecjalizowaną firmę transportową, może się wydawać tańszym rozwiązaniem. Jenak nic bardziej mylnego. Jeśli nie posiadamy auta większych gabarytów, możemy kursować z naszymi meblami wiele razy z punktu a do punktu b, marnując przy tym wiele swojej energii, czasu oraz benzyny. Mało kto z nas jest również w stanie w sposób odpowiedni zabezpieczyć wszelkie sprzęty, które w trakcie transportu mogą ulec zniszczeniu. Brakuje nam również profesjonalnego sprzętu do przemieszczania dużych i ciężkich przedmiotów. Jeśli musimy przenieść cały swój dobytek, najlepszym wyjściem jest wynajęcie specjalnej firmy takiej jak przeprowadzki Kraków.

Najłatwiej jest zorganizować przeprowadzkę, wynajmując do tego odpowiednią firmę. Będzie ona posiadać odpowiednio duże pojazdy i wszelkie potrzebne sprzęty, a co najważniejsze jest ona doświadczona w sprawie przeprowadzek. Firmie płaci się stawkę godzinową i zależy ona od: odległości między punktem startowym i miejscem docelowym, czasu trwania przeprowadzki, ilości zastosowanych materiałów do pakowania, powierzchni załadunkowej samochodu. Za duże i nietypowe przedmioty możemy zapłacić więcej. Firmy transportowe w dużych miastach takie jak przeprowadzki Kraków, mogą mieć nieco droższe usługi od mniejszych miast. Firma posiada usługi kompleksowe, czyli zajmie się również pakowaniem naszych rzeczy osobistych czy mebli i innych sprzętów. Zabezpieczy je do transportu, wyniesie i dowiezie. Możemy również zapłacić za rozpakowanie rzeczy w miejscu docelowym oraz ustawienie ich, jest to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli ktoś ma zbyt mało czasu. Jednak taki koszt może wynieść nawet 300 zł za h. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, najlepiej jak zrezygnujemy z wnoszenia i znoszenia rzeczy przez pracowników firmy.

Marta Lubowiecka

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments